Jdi na obsah Jdi na menu
 


Triky v líčení pro dokonalý vzhled

28. 3. 2015

Dokonalý vzhled vyžaduje kromě zdravého životního stylu a dostatku spánku také rozumnou míru make-upu, ruměnce, lesku na rty a pudru. Na tom se shodnou všichni přední vizážisté. 4 tipy, jak najít onu rozumnou míru, najdete v tomto článku.

make-up:

Líčení se by mělo být jako vaše oblíbená hra. To hezké zvýrazníte, co se vám nelíbí, zaretušujete. Jak se líčit nejlépe vystihují slova vizážistky Moyry Mulhollandové:

"Make-up není maska, která tvář změní k dokonalosti. Je to prostředek, který dá vyniknout kráse pleti."

Svůj podíl na tom měl tvůrce jednoho z prvních nenápadně se lesknoucích podkladů od Lancomu:

"Snažili jsme se vytvořit něco jako dokonalou pleť v lahvičce. Žádný všeodpouštějící make-up, pod nímž skryjete následky prohýřené noci za cenu, že váš obličej bude vypadat jako sádrový odlitek. Dnešní make-upy jsou určeny pro zvýraznění krásy, která vychází z přirozenosti a zdravého životního stylu. Pleť pod lehounkou vrstvou make-upu krásně prosvítá."

Až se budete líčit, nesoustřeďte se na detaily a tvář vnímejte jako celek. Nesnažte se být bez chybičky za každou cenu a pokuste se přesvědčit sebe i ostatní o své celkové kráse. A uvědomte si, že aby si někdo všiml nového pupínku na levé tváři, musel by se k vám hodně přiblížit. A tomu, kdo má na takovou blízkost nárok, na jednom pupínku přeci nesejde.

ruměnec:

Není přirozenějšího důkazu svěží krásy než jsou tváře jako růžičky. Proto jim také většina vizážistů věnuje zvláštní pozornost:

"Na všechny tváře používám stejnou růž – kapilární červeň, protože lidé se červenají ve stejném nebo podobném odstínu. Před pudrovým líčidlem dávám přednost krémovému, který má více pigmentových částeček. Růž vždycky nanáším v několika bodech a roztírám ji do ztracena. Začínám od lícních kostí, pokračuji ke spánkům a lehce se dotknu i míst pod očima" říká Moyra Mulholland.

něžný lesk:

"Když chci, aby tvář vypadala něžněji, docílím toho vlastním trikem: lícní kosti nejprve nalíčím růží a potom je přetřu stříbřitým pudrem, čímž dosáhnu hezkého stříbřitého nádechu," pokračuje známá vizážistka. K takovýmto nalíčeným tvářičkám stačí jen řasenkou zvýraznit řasy a na rty nanést trochu lesku...

pudr:

Nanášíte-li ráno co ráno bohatou vrstvu pudru, aby vám obličej vydržel matný po celý den, děláte chybu. Obličej pak vypadá nepřirozeně a rysy působí moc tvrdě. Vrstvička sypkého pudru musí být vzdušná a nenápadná. Jde o to, aby tvář byla sametově hebká a zároveň přirozená. Zkuste si pudr nanést tak, jak to dělají profesionálové: nejprve tvář poklepejte jemnou labutěnkou a přebytek pudru oprašte velkým štětcem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< březen / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 15678
Měsíc: 343
Den: 12